Харків'яни здавали родичів у імпровізовані тюрми
Загрузка плеера...

У Харкові викрили мережу підпільних "реабілітаційних центрів" для людей залежних від наркотиків та алкоголю. Силовики повідомили, що було виявлено близько 230 "пацієнтів". За попередньою інформацією, центрами керували представники місцевих протестантських релігійних організацій.

У Службі безпеки України розповіли, що серед утримуваних були люди із ВІЛом, гепатитами і туберкульозом, проте медикаментозного лікування вони не проходили. Відомо також про те, що хворі не самостійно потрапляли до "центрів реабілітації", їх туди відправляли родичі. Місяць проживання у такому закладі коштував від 3 до 8 тисяч гривень.

На сайті СБУ вказано, що невільники проживали у кімнатах площею 9-10 квадратних метрів з антисанітарними умовами. На вікнах приміщення повішані ґрати. Щойно люди потрапляли до імпровізованої "тюрми", у них відбирали мобільні телефони, а спілкуватися із родичами дозволяли лише зрідка і в присутності наглядачів. Виходити на вулицю було суворо заборонений. Варто зауважити, що за найменші порушення правил перебування у центрах або спробу втекти "пацієнтів" били та садили у підвал.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі, а також мордування і побиття.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram