Гарант насварив МВФ за втручання у законодавство
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко несподівано різко відповів Міжнародному валютному фондові на критику свого законопроекту про Антикорупційний суд. В інтерв'ю виданню Financial Times глава держави наголосив на тому, що західні партнери не мають права диктувати нам формулювання рішень парламенту.

Порошенко стверджує, що він як гарант Конституції змушений протидіяти бажанню іноземних донорів брати участь у створенні судів, бо це грубо суперечить Основному Закону та порушує державний суверенітет. При цьому господар Банкової згоден внести зміни до документа, що перебуває на розгляді у Верховній Раді. Єдина умова – вони не мають призвести до його оскарження у Конституційному суді, бо такий сценарій Порошенко вважає "катастрофою".

Хотілося б, щоб Президент був таким же принциповим, коли мова йде про інші ініціативи МВФ – наприклад, зростання тарифів на газ чи підвищення пенсійного віку. А поки що Петро Олексійович не забуває нагадувати про те, що є єдиним главою держави, за каденції якого ми отримали від фонду аж п'ять траншів. Досягнення, прямо скажемо, спірне.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram