Суд не дозволяв розганяти мітинг під Радою
Загрузка плеера...

Суд не дозволяв розганяти наметове містечко під Верховною Радою. Про це свідчить ухвала печерського райсуду, фотографію документа на своїй сторінці у Facebook виклав народний депутат Мустафа Найєм.

Служителі Феміди дали поліцейським дозвіл лише на огляд палаток. Це мало допомогти правоохоронцям встановити винних у нападі на копів, що стався раніше. У судовому рішенні зазначено, що обшук має відбуватись відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу. Норми закону не дозволяють зносити або руйнувати приміщення, де проходить огляд. Крім того, затримання громадян можливе при цьому лише під час здійснення злочину, або безпосередньо до або після цього. Та й то лише тоді, якщо правопорушення тягне на кримінальну статтю. Тим часом після розгону наметового містечка біля парламенту на затриманих склали лише адміністративні протоколи.

Свою позицію стосовно дій силовиків під Радою 3 березня озвучили вже і у міжнародній правозахисній організації Amnesty International. Тут назвали неприпустимим непропорційне застосування сили проти демонстрантів та журналістів. Правозахисники закликали якомога швидше розслідувати порушення. Раніше про обурення діями поліції заявляла уповноважена Верховної Ради з питань прав людини Валерія Лутковська.

Джерело: відео YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram