Уряд допоможе цінам зростати
Загрузка плеера...

З приходом весни на українців чекає підвищення цін на продукти. Споживча інфляція прискорилася вже в січні 2018-го. Цей показник, за інформацією Національного банку України, у перший місяць цього року склав понад 14% (14,1%). При цьому базова інфляція, згідно з повідомленням НБУ, в січні прискорилася до 9,8% в річному вимірі.

Всеволод Степанюк, економіст:

Последние цифры Госстата по инфляции в Украине. Этот показатель за январь составил 1,5%, что составит где-то 15%-16% в год. Если сохранится такая тенденция. Это явно отличается от бюджетных планов – 9,1% – почти в 2 раза".

Серед причин такої ситуації експерти називають послаблення національної грошової одиниці упродовж кількох попередніх місяців, збільшення виробничих витрат через збільшення зарплат, а також зростання споживчого попиту. Інфляція фактично з'їла підвищення мінімалки і так зване осучаснення пенсій, водночас спровокувала здорожчання продуктів та послуг. За рік вартість хліба зросла приблизно на 20%; м’ясопродуктів – на 30%-40%, молочки – майже на 20%, фрукти та овочі додали в ціні від 20% до 40%.

Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж:

"Рост стоимости борща за год составил 50%. Вареников с мясом – 45%. Жаркое – 42%. Вареники с картошкой – 28%. Мясная корзина за год подорожала на 40%, овощная – на 35%, а молочная – на 17%".

Зростання вартості продуктів та послуг відбулося і через підвищення цін на паливо, яке у свою чергу обумовлене подорожчанням нафти на світових ринках. Однак, зауважують аналітики, ситуація буде лише погіршуватися. Зокрема, і через плани уряду підвищити українцям мінімальну заробітну плату.

Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж:

"Во второй половине года, когда начнется подготовка к выборам, минимальная заработная плата с 3700 грн поднимется до 4100 грн, инфляция будет только постепенно увеличиваться. Данные официальной статистики показывают, что у нас даже не с каждым годом, а каждым кварталом увеличивается разница между доходами самых бедных и самых богатых".

Така ситуація, пояснюють фахівці, демонструє не лише непрофесійність дій уряду та НБУ, але і глибшу тінізацію української економіки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram