Каталонію може очолити "в'язень Мадрида"
Загрузка плеера...

Парламент Каталонії дослухався до поради екс-президента автономії Карлеса Пучдемона і голосуватиме щодо призначення новим главою женералітету Жорді Санчеса. Кандидатуру другого номера зі списку сепаратистської партії-переможця виборів офіційно вніс голова законодавчого органу Роже Торрен.

Проблема полягає у тому, що Санчес наразі відбуває попереднє ув'язнення в одній з тюрм Мадрида. Іспанська влада звинувачує його у підбуренні до повстання, організації бунту та нецільовому використанні бюджетних коштів, які сепаратисти витратили на референдум 1 жовтня. Для того, щоб бути присутнім на засіданні парламенту, політикові потрібен дозвіл від Верховного суду. А у Мадриді вже дали чітко зрозуміти: відпускати Санчеса ніхто не збирається, треба шукати іншу кандидатуру.

Втім, навіть якби соратник Пучдемона зміг приїхати до Барселони, його президентським амбіціям могли завадити ліві радикали. Чотири депутати з цієї групи вже публічно відмовилися підтримати екс-очільника "Каталонської національної асамблеї". Таким чином, Санчес може розраховувати лише на 64 голоси із 135, чого не достатньо для обрання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram