Гроші за американські локомотиви залишаться в Україні
Загрузка плеера...

Один локомотив General Electric, який уряд збирається придбати для "Укрзалізниці", коштуватиме державі понад чотири з половиною мільйоні доларів. Про це свідчить звіт, оприлюднений у системі державних закупівель Prozorro.

Договір про постачання тягових машин було підписано 23 лютого. ЗМІ одразу ж звернули увагу на те, що ціна у контракті в півтора рази перевищує ринкову вартість тепловозів. Щоправда, в "Укрзалізниці" обіцяють, що справжня вартість локомотивів становитиме не 4,7 млн дол. за штуку, а 3,5 мільйони. Зекономити залізничники сподіваються за рахунок локалізації, тобто перенесення частини виробництва в Україну. Виготовлення комплектуючих має принести державі близько 30 млн дол. у вигляді податку на додану вартість. Протягом найближчого року в Україну маю перенести 10% виробництва.

Президент України запевнив, що прихід General Electric на ринок – це хороший знак, адже компанія працює у країнах з нульовою терпимістю до корупції. Натомість угода спричинила резонанс саме через корупційні ризики. Зокрема, відомо, що Індія і Казахстан купляли такі ж локомотиви за ціною у три мільйони доларів. Крім того, при закупівлі не було проведено відкритого тендеру. Попри це державний "Укрексімбанк" вже погодився на стовідсоткову передоплату.

Тим часом деякі експерти підрахували, що модернізація наявної техніки була б значно дешевшою.

Перші поставки тепловозів заплановано на осінь цього року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram