"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" переговори
Загрузка плеера...

"Нафтогаз" відправив "Газпрому" листа з пропозицією про початок переговорів. Так українська корпорація відреагувала на офіційне повідомлення від російської компанії про розрив угод щодо поставок і транзиту блакитного палива.

Комерційний директор української національної акціонерної компанії Юрій Вітренко пояснив, що російська сторона втретє хоче опинитись у Стокгольмі. "Газпром" збирається звернутись до міжнародного арбітражу, аби внести зміни в контракт.

Такий сценарій не влаштовує "Нафтогаз". Вітренко заявив, що не бачить підстав для припинення дії угоди. Справа в тому. що для України дуже важливим є збереження транзиту. Крім того, за контрактом Київ має час на консультації зі спірних питань. Зокрема, на обговорення транзиту передбачено 45 днів.

У "Нафтогазі" заявили про повну готовність до діалогу з "Газпромом". Проте в енергетичній корпорації запевнили, що не будуть повертатись до кабальних умов, за якими раніше Україна працювала з Росією.

Нагадаємо, після того, як Стокгольмський суд вирішив, що "Газпром" має заплатити "Нафтогазу" понад 4,5 млрд дол, Росія до критичного рівня знизила тиск на вході в газотранспортну систему України. До переговорів між двома енергетичними компаніями долучився Євросоюз.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram