Війна в Сирії: перемир'я є, миру немає
Загрузка плеера...

В Організації Об'єднаних Націй засудили обстріли Східної Гути у Сирії, які проводить урядова армія Дамаска. Зараз сили президента країни Башара Асада встановили контроль над чвертю території. Уряд Сирії планує продовжити наступ, пояснюючи це боротьбою з екстремістами.

Військова операція триває два з половиною тижні. В ООН підрахували, що за цей час загинуло більше 600 осіб, понад дві тисячі людей отримали різні ушкодження. За три місяці передмістя Дамаска Східну Гуту покинули майже 400 тисяч жителів.

Сирійську армію підтримують Росія і Іран. США засудили дії військових, які знищують мирне населення, незважаючи на резолюцію Радбезу ООН про припинення вогню. Натомість президент Сирії Башар Асад звинуватив Вашингтон у тероризмі. Асад заявив, що авіація міжнародної антитерористичної коаліції діє в інтересах "Ісламської держави". Зокрема, сирійський президент незадоволений "порушенням повітряного простору країни" і "незаконних бомбардуваннях". Такі заяви можна пояснити тим, що Асад вже отримував на горіхи від американської авіації. Армія США кілька разів проводила бомбардування військових баз сирійців. У Вашингтоні пояснювали, що це була відповідь на атаки мирних районів.

24 лютого Радбез Організації Об'єднаних Націй ухвалив резолюцію про гуманітарне 30-денне перемир'я. Східну Гуту, у якій розгортається кровопролитна військова операція, формально вважають зоною деескалації конфлікту. ООН направила сюди гуманітарну допомогу, проте уряд не пропустив до постраждалих вантажівки з медикаментами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram