У лютому на журналістів нападали кожні 3-4 дні
Загрузка плеера...

За минулий місяць на українських журналістів нападали вісім разів. Тобто в середньому кожні три-чотири дні працівники ЗМІ ставали жертвами атак. Таку інформацію оприлюднили у Національній спілці журналістів України.

В НСЖУ зазначили, що інциденти були зафіксовані у шести областях: Волинській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській і Чернігівській. Здебільшого з агресією стикались знімальні групи телеканалів. При цьому більшість нападів відбулась у публічних місцях і офіційних установах. Це вищі навчальні заклади, церкви і суди.

У спілці журналістів зазначили, що кількість випадків застосування сили проти працівників ЗМІ постійно зростає. Голова НСЖУ назвав проблеми з безпекою преси найбільшою загрозою свободі слова в Україні. Ситуація погіршується через кричущу бездіяльність правоохоронців, адже винуватцям постійно вдається уникати покарання.

Днями президент Петро Порошенко на своїй прес-конференції пообіцяв, що робитиме усе можливе для того, щоб факти насильства проти журналістів розслідували. Щоправда, гарант визнав, що зараз прогресу немає. Наприклад, резонансна справа вбивства Шеремета досі не розкрита.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram