На одного "безвізового" українця – три мігранти
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у соціальній мережі "Твіттер" підбив попередні підсумки ефективності безвізового режиму з Європейським Союзом за дев'ять місяців з дати його впровадження. За інформацією гаранта, біомеричним паспортом для подорожі до країн Шенгенської зони скористалися вже півмільйона наших співвітчизників. Глава держави закликав не слухати тих, хто пророкує, що Україна має втратити "безвіз" у найближчому майбутньому. Мовляв, термін дії лібералізації – безстроковий.

Чи відповідають ці слова дійсності, покаже час. А поки маємо статистику, яка дещо псує владі її "переможні" звіти. Експерти підрахували, що за два роки Україну залишили майже 1,5 мільйони людей. Більшість з них виїхали до Польщі, Росії, Італії та Чехії. 70% мігрантів – це найбільш економічно активне населення: чоловіки середнього віку, причому серед них приблизно порівну жителів сіл та міст.

Чиновники говорили, що "безвіз" особливо не вплинув на відтік робочої сили, проте вони нахабно лукавили. 43% мігрантів вільно перетнули кордон завдяки біометричному паспорту, після чого залишилися працювати у Європі навіть після того, як сплив тримісячний термін перебування. Три чверті з них скористалися допомогою родичів, знайомих чи друзів.       

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram