Перемога у Стокгольмі обернулася "прикрути"- зрадою
Загрузка плеера...

У листопаді 2015 року Україна перестала купувати газ у Російської Федерації, натомість імпортуючи блакитне паливо з Європи. З цього моменту розпочалася тривала судова тяганина між вітчизняним "Нафтогазом" та "Газпромом" щодо контрактів на транзит та постачання. І поки чиновники кричали про енергетичну незалежність, експерти з острахом очікували рішення Стокгольмського арбітражу.

Перша велика "перемога" сталася у грудні. Тоді судді відхилили фінансові претензії "Газпрому" на 56 мільярдів доларів через невиконання умови "бери або плати". Керівництво "Нафтогазу" фонтанувало кпинами на адресу країни-агресора, а тим часом отримувало з Банкової та Грушевського мільйонні премії. Журналісти навіть підрахували, що голова компанії Андрій Коболєв з урахуванням зарплати та усіляких надбавок отримує 10 тисяч гривень… на годину!

І ось 28 лютого "перемога" стала остаточною. "Газпром" зобов'язали виплатити Україні 2,5 мільярди доларів компенсації. Розлючені північні сусіди, звісно ж, відмовилися виконати цю вимогу і одразу використали свій улюблений метод шантажу – взялися за вентиль. А наша влада, що перебувала у стані тріумфу, порівняного хіба що з отриманням безвізу, раптово виявилася неготовою забезпечувати функціонування паливної системи. І "перемога" одразу ж перетворилася на "зраду" – тільки замасковану.

Українців "порадували" новиною про те, що опалення у квартирах треба зменшити на 1-2 градуси. Був навіть запущений хештег "прикрути". Дехто зробив вдома холодніше добровільно, свято вірячи, що таким чином бореться з Росією, а декого й не питали. Газ зекономити вдалося, от тільки питання: а заради чого зрештою був увесь цей галас навколо стокгольмського рішення? Грошей від "Газпрому" ми не побачимо, із транзитом і надалі будуть виникати проблеми, а "прикрути" від президента та урядовців ми, є таке відчуття, почуємо ще не раз.            

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram