Супрун у Раді питали про американське громадянство
Загрузка плеера...

У Верховній Раді України стався скандал через громадянство виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я:

"Я громадянин України."

Депутат від фракції "Батьківщина" Олександра Кужель під час години запитань до уряду у парламенті назвала чиновницю "американською парашутисткою" і запитала Супрун, коли та здасть своє американське громадянство.

Олександра Кужель, народний депутат України (фракція "Батьківщина"):

"Яресько була, яка залишила нам отаку ситуацію з реформованим боргом і зараз ми маємо рішення Європейського суду. Хоча фракція "Батьківщина" говорила, що це незаконно.

Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради України:

Питання зрозуміло, я прошу депутатів коректно формулювати ваші запитання.

В. о. міністра зазначила, що отримала українське громадянство у відповідності із чинним законодавством. Цікавило народних депутатів також, коли буде призначено повноцінного керівника міністерства, адже до кадрових питань протягом пленарного тижня у парламенту руки знову не дійшли.

Олег Петренко, народний депутат України (позафракційний):

"Дійсно, живемо у країні виконувачів обов’язків. Вже ледь третина як мінімум серйозних посад у країні у нас виконуючі обов’язки. Чим більше з’являлося таких виконуючих обов’язків, тим більше з’являлося у "шахматці" пустих місць для чиїхось "хотєлок". Тому зараз настільки велика ця "шахматка", де всі чогось хочуть, що цей пазл  дуже важко скласти. Коли було дві три – наприклад, поміняти голову НБУ на міністра охорони здоров’я, гіпотетично. Або на посаду омбудсмена, або на керівника Рахункової палати і так далі, це було простіше. Всі чогось хочуть. У всіх є "хотєлкі".

Нагадаємо, Уляну Супрун було призначено на посаду першого заступника міністра охорони здоров’я 27 липня 2016-го року, а з першого серпня вона стала виконувачем обов’язків міністра. Призначити керівника МОЗУ парламент мав за півроку, проте це питання не вирішено до цих пір.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram