Синдром Міхо: отримати громадянство стане важче
Загрузка плеера...

Президент Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки та оборони анонсував перегляд вимог для отримання українського паспорта іноземцями. Гарант хоче, щоб підстави для набуття громадянства перевірялися жорсткіше, а остаточне рішення ухвалювалося не на рівні районних структур.

Глава держави переконаний, що коло осіб, яким надана можливість ставати громадянами за територіальним походженням, повинно бути суттєво звужене. Мовляв, усі ті, хто перебував в Україні до 1991 року, мали вдосталь часу на вирішення власного правового статусу.

Петро Порошенко не задоволений тим, які повноваження має Комісія з питань громадянства. За словами господаря Банкової, саме ця структура має володіти вирішальним словом у кожному з випадків звернення щодо отримання паспорта з тризубом, який нібито є "одним із найкращих у рейтингу паспортів світу". Натомість зараз рішення часом ухвалюється ледь не на рівні начальника ЖЕКу.

Дивує те, що Президент не переймався усіма цими процедурними моментами, коли в обхід будь-яких правил надавав громадянство "реформаторам з-за бугра" – Еці Згуладзе, Хатії Деканоїдзе, Михеїлу Саакашвілі та іншим. До того ж, є побоювання, що після посилення вимог отримати паспорт зможуть лише "обрані". 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram