У Брюсселя урвався терпець
Загрузка плеера...

У Брюсселі серйозно взялись за Польщу. У Європарламенті підтримали запровадження санкцій проти держави.

Євросоюз обурився через реформу правосуддя, яку впроваджує нинішнє керівництво країни. За останні два роки польські політики прийняли понад десяток законів, які регламентують відносини судових органів і виконавчих структур. Ці норми дають урядовцям змогу втручатись у хід справ і впливати на служителів Феміди.

В ЄС вже неодноразово критикували дії польських політиків, проте Варшава досі не відмовилась від свого курсу. Минулого року Єврокомісія запустила процедуру позбавлення Польщі права голосу. Розгляд у Європарламенті став передостаннім кроком для жорстких дій. Зараз Варшава має час до квітня, коли питання санкцій вирішуватимуть у Раді Європи. Якщо держава не відмовиться від свого курсу, Польща стане першою країною-членом ЄС, яку позбавлять права голосу.

Відзначимо, судова реформа – не єдине, чим Польща прославилась на міжнародній арені. Чимало критики перепало Варшаві за її інститут національної пам'яті і так званий "антибандерівський закон". Він, до слова, набув чинності 1 березня. І якщо судова система поляків хвилює здебільшого європейців, то "історичні" реформи схвилювали також Сполучені Штати Америки та Ізраїль.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram