Гонтареву не звільнили через політичні торги?
Загрузка плеера...

Відставка голови НБУ Валерії Гонтаревої, яка була внесена до порядку денного Верховної Ради 1 березня, зривається через відсутність політичних домовленостей між членами парламентської коаліції.

Сергій Рибалка, член комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності:

"Рахункова палата. "Народний фронт" вимагає омбудсмена, призначення щоб було за їхньою квотою. А президент хоче, щоб голова Національного банку була. "БПП", "Народний фронт", влада і коаліція не може розподілити владні портфелі. А ми бачимо "на вихлопі" 10 місяців сьогодні голови Національного банку нема, стратегії у банку національному нема".

Раніше низка ЗМІ повідомляла, що "Народний фронт" претендує ще й на посаду одного або навіть двох заступників голови Нацбанку.

Ігор Луценко, народний депутат (фракція "Батьківщина"): 

"Безумовно, вони хочуть туди своїх людей засунути. Урвати можливість контролювати банківську систему. Вони теж хочуть на цьому заробити. Це корупціонери, які поки що між собою не домовилися".

Проте депутати-"фронтовики" цю інформацію заперечують.

Ігор Лапін, народний депутат "Народний фронт": 

"Ніхто з "Народного фронту" ніяких заступників не давав. Тим більше – Смолій працював заступником вже скільки років. Інші заступники, які є там, вони залишаються. Іще раз наголошую: посада керівника Нацбанку і монетарна політика – це є стовідсотково креатура й відповідальність Президента України".

У "БПП" голосувати за звільнення Гонтаревої та призначення головою НБУ Якова Смолія готові.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП": 

"Фракція БПП готова не тільки голосувати за кандидатуру очільника Нацбанку Якова Смолія. Він був у нас на фракції, ми з ним мали дуже серйозну, конструктивну розмову. Ми готові голосувати за оновлення складу ЦВК, ми готові голосувати за Рахункову палату, аудитора НАБУ й за усі кадрові рішення. Президент України свої подання і все, що від нього залежить, вніс. І на Центральну виборчу комісію і на голову Нацбанку знаходяться у парламенті. На сьогодні це завдання українського парламенту".

Без "Народного фронту" більшості не вистачить голосів для ухвалення цих рішень. Як стало відомо, усі кадрові питання було вирішено перенести на наступний пленарний тиждень і вони будуть розглянуті не раніше 15-го березня.

Олег Ляшко, голова фракція "РПЛ":

"Буде те саме, що сьогодні. Смолій буде першим заступником голови Нацбанку, виконувати обов’язки голови. Ми не змінили наше рішення, не будемо голосувати за кандидатуру Смолія, тому що він буде продовжувати ту ж політику знищення економіки".

Сама Валерія Гонтарева, яка перебуває у відпустці з травня минулого року, переносом голосування обурилася і висловила сумнів, що питання буде вирішено наступного пленарного тижня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram