Антикорупційний суд ухвалили без обговорення
Загрузка плеера...

Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект про Антикорупційний суд. Розгляд відбувався за скороченою процедурою, на яку депутати погодилися аж з третього разу. 

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Колеги, я  іще раз поставлю. Колеги я вам скажу дуже просто. Ми втратимо голоси за годину розгляду! Не робіть дурниць! Нам треба суд! Нам треба суд, а не ваші політичні ігрища. Нам потрібен Антикорупційний суд. Я прошу підтримати розгляд за скороченою процедурою! Прошу підтримати, не робіть тут інтриг!"

Оскільки перед цим парламент вирішив розглядати за повною процедурою закон про зовнішню рекламу, на все про все у депутатів залишалося близько сорока хвилин. Тож розгляд законопроектів про Антикорупційний суд відбувся майже без обговорення. У авторів чотирьох альтернативних президентському проектів законів було по дві хвилини на представлення своїх розробок.

Валерій Писаренко, автор альтернативного законопроекту:

"Дуже шкода, що ми для бігбордів знайшли повну процедуру для обговорення, а для Антикорупційного суду не можемо знайти".

Нагадаємо, що Венеціанська комісія рекомендувала внести правки до президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд України, без яких інституція не зможе повноцінно виконувати свої завдання.

Леонід Ємець, член комітету ВР з питань правової політики і правосуддя:

"Безумовне вето, юрисдикція, ширше коло осіб, які беруть участь і міжнародні експерти. Вони всі безкомпромісно мають бути враховані. Якщо ми цього не зробимо, ми отримаємо не Антикорупційний суд справжній. А табличку із написом Антикорупційний суд, яку ми повісимо на ще якийсь неефективний орган".

Багато слушних зауважень до документу мають і українські парламентарії. Голова Верховної Ради зазначив, що все це народні депутати можуть розглянути до другого читання. У коаліції прогнозують, що це може відбутися вже у травні. А в кулуарах Верховної Ради настрої не такі оптимістичні.

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Це ще раз свідчить про те, що все це очевидно попахує бутафорією. Бутафорний навіть формат розгляду в парламенті, про це говорить. Вони розуміють, що незалежний Антикорупційний суд в дійсності незалежний посадить корупціонерів у тому числі з оточення Президента нинішнього і так далі. Їм це невигідно. Вони і далі хочуть зберегти кругову поруку. Як мінімум – вони хочуть затягнути цей процес. Тобто, хоча б до завершення Президенства Порошенка ніяких реальних змін не відбулося". 

Згідно ухваленому у першому читанні документу, Вищий антикорупційний суд у системі судоустрою України пропонується визначити як постійно діючий вищий спеціалізований суд. Він розглядатиме справи, де предмет злочину або заподіяної шкоди перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб як мінімум у 500 разів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram