Влада змушує українців їхати на заробітки
Загрузка плеера...

Низька зарплата та страх за власну безпеку – ось ключові причини трудової міграції українців, яка активно зросла в останні три роки. Такі результати останніх соціологічних досліджень.

Віталій Махинько, голова незалежної профспілки:

"Є багато людей, які не бачать тут свого майбутнього. Це головний чинник. Люди їдуть за своїм майбутнім і для своїх дітей".

Головні проблеми, з якими громадяни нашої країни стикаються, працюючи за кордоном, – це незнання іноземної мови та невідповідність наших дипломів про освіту європейським нормам. Тому сподіватися на високу зарплатню за євростандартами більшості наших трудових мігрантів не доводиться.

Віталій Махинько, голова незалежної профспілки:

"За кордон ідуть працювати ті, які не можуть знайти роботу тут. Нема різниці, ти тут вчитель, будівельник чи науковий працівник. Якщо ти не можеш знайти роботу, ти їдеш працювати за кордон. А там уже ти будеш дивитися, чи знайдеш ти роботу за кордоном чи ні. Кваліфіковані будівельники, наприклад, отримують приблизно 1 тис. дол., якщо це професійні водії, вони отримують 1,5 тис. євро. Але простий українець, який їде, може розраховувати на 2-2,5 тис. злотих. Це 500-700 доларів чи євро".

За інформацією соціологічної групи "Рейтинг", кількість українців, які хочуть змінити своє місце проживання і переїхати за кордон, останнім часом зросла (із 30% до 35%).

Водночас, за словами експертів, переважна більшість українських гастарбайтерів працюють сезонно або певними циклами. Якби на Батьківщині для трудових мігрантів були кращі умови, ніж є зараз, то щонайменше кожен другий готовий повернутися.

Василь Воскобойник, експерт із міжнародного працевлаштування:

"Согласно нашему социологическому исследованию 72% украинцев, которые работают за рубежом, работают срок максимум до 5 месяцев. У нас пока идет речь о циркуляционной миграции. Второй момент: 65% украинцев, которые имеют длительный контракт, говорят о том, что хотят вернуться назад в Украину".

Для цього українській владі треба зробити зовсім небагато: дати роботодавцям можливість створити гідні умови праці та відв'язати мінімальну зарплату від розрахунку податків, зборів і штрафів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram