Для українців кредити стануть ще дорожчими
Загрузка плеера...

1 березня відбулося планове засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики, на якому було прийняте рішення підвищити облікову ставку до 17 відсотків. Це пояснюється тим, що інфляційні ризики, як і раніше, все ще залишаються актуальними.

У Нацбанку пояснили, що серед ризиків чи не найпершою є висока вразливість економіки країни, оскільки Україна зволікає із залученням чергового кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом. На другому місці стоїть підвищення інфляційних очікувань економічних агентів, а вже потім значні темпи зростання споживчого попиту.

Такі зміни свідчать про те, що комерційні банки для поповнення своїх грошових резервів братимуть у Національного банку кошти під високі відсотки. Відтак українці все рідше оформлюватимуть кредити, адже для них це буде досить дорогим задоволенням.

Також у НБУ наголосили, що протягом 2018 року зниження інфляції до 8,9%  є актуальним, а вже повернутися до цільового діапазону можна буде всередині 2019 року.

Варто зауважити, що від жовтня 2017-го це вже четверте підвищення облікової ставки річних, а от останнє знищення відбулося минулоріч у травні.

Фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram