Париж і Берлін стурбовані пенсіями на Донбасі
Загрузка плеера...

Франція та Німеччина нагадали Євросоюзу про Донбас. У Брюсселі країни представили пакет економічних і гуманітарних заходів для врегулювання ситуації на сході України. За словами французької дипломатки, програма включає 10 невідкладних пунктів.

Вимоги Берліна і Парижа збігаються з деякими принципами, задекларованими у Мінську. Це, зокрема, звільнення полонених і надання доступу до затриманих представникам Червоного Хреста. Вільний доступ до усієї території Донбасу мають надати також гуманітарним організаціям. Крім того, програма передбачає встановлення додаткових пунктів пропуску на лінії розмежування. Один з пунктів стосується виплати пенсій людям на непідконтрольних територіях. Французькі і німецькі дипломати вважають, що Україна має взяти на себе відповідальність за ці виплати. Щоправда, така теза суперечить нещодавньому рішенню Європейського суду з прав людини. Два тижні тому у Страсбурзі дійшли висновку, що Київ має усі законні підстави для того, щоб не платити пенсії.

Усі деталі програми у Брюсселі не назвали, пояснивши це тим, що пропозицію розглядають також у рамках мінського процесу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram