"Гостинний двір" нарешті повернули державі
Загрузка плеера...

Київський апеляційний господарський суд повернув державі напівзруйнований "Гостинний двір". Таким чином повністю задовольнивши скаргу столичної прокуратури.

Народний депутат України Ігор Луценко, коментуючи це на своїй сторінці у Facebook зазначив, що тепер найголовніше, щоб держава ефективно розпорядилася цим майном. Варто зазначити, що 28 листопада Київрада погодилася безоплатно прийняти у власність міста низку об’єктів, серед яких і "Гостинний двір". У київського голови обіцяли модернізувати ці об’єкти та використовувати їх винятково за призначенням.

У контексті цього, нардеп згадав про плани столичної влади, яка колись хотіла розмістити в "Гостинному" Музей історії Києва. Він наголосив, що готовий всіляко їй із цим допомагати. І ще одним ключовим моментом Луценко виділив співпрацю з правоохоронцями для покарання винних у знищенні будівлі.

Нагадаємо, що ще у 2011 році Кабмін виключив "Гостинний двір" зі списку пам'яток архітектури. Тоді приміщення орендувала компанія "Укрреставрація", яку фактично захопили люди "легітимного". Будівлю почали нищити, запланувавши звести на її місці торговий центр. І попри спроби киян відвоювати пам'ятку, забудовник майже доруйнував її.

Наприкінці березня 2016 року регіональне відділення Фонду Держмайна України подало позов про розірвання договору оренди будівлі "Укрреставрацією" через недотримання умов оренди, однак тоді суд не захотів повертати пам’ятку державі. Після цього у справу втрутилася столична прокуратура, яка оскаржила в апеляційному порядку рішення Господарського суду Києва.

Джерела: ведео – YouTube, фото – Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram