Freedom House: демократія в Україні під загрозою
Загрузка плеера...

Демократія та інститут омбудсмена в Україні опинились під загрозою. Причина цього – посилення контролю за громадськими організаціями. Про ризики для України заговорили у міжнародній правозахисній організації Freedom House. Звіт про ситуацію України опублікували на сайті структури.

Проти законопроекту, що посилює моніторинг громадських неприбуткових інституцій, правозахисники виступали неодноразово. Здебільшого увагу звертають на те, що влада намагається зв'язати руки активістам, які активно борються з корупцією. Втім, цього разу у Freedom House стривожились через те, що обмеження підірвуть довіру до офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У міжнародній організації додали, що законопроекти, які посилюють тиск на активістів, не відповідають вимогам Венеційської комісії і міжнародним зобов'язанням України.

Зазначимо, Freedom House щороку звітує про рівень свободи у світі. За результатами 2017 року Україну було визнано "частково вільною" державою. Серед основних проблем експерти назвали корупцію і тиск на журналістів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram