Невдоволений "Газпром" повернув Україні гроші
Загрузка плеера...

"Газпром" повернув "Нафтогазу" отриману передоплату за березень і поставок газу цього місяця не буде. У російського монополіста заявили, що не згодні з рішенням Стокгольмського арбітражу, однак підтвердили своє зобов’язання виплатити українській компанії компенсацію.

Такі заяви "Газпрому " пов’язані з рішенням Стокгольмського арбітражу, який зобов’язав його виплатити українському "Нафтогазу" два мільярди п’ятсот шістдесят мільйонів доларів за недопоставлені російським монополістом обсяги газу для транзиту. Взагалі сума компенсації складає понад чотири мільярди, однак борг "Нафтогазу " списали за рахунок цих коштів. У результаті Україна нічого не винна Росії, та ще й отримає від неї відшкодування.

Крім того, Стокгольмський арбітраж дав нам "зелене світло" для виходу на газовий ринок Європи в якості постачальника. Тобто, "Нафтогаз" тепер може купувати блакитне паливо у "Газпрому" та продавати іншим компаніям.

Україна вже охрестила цю подію чи не найбільшою перемогою, коли офіційна Москва, за словами Петра Порошенка, вперше не може використовувати газ як зброю політичного тиску.

І поки Президент України вітає громадян із проривом у "газовій боротьбі", російська сторона кидає короткі фрази на кшталт "треба дочекатися інших рішень". Однак експерти наголошують, що у фінальне друге рішення, яке учасники процесу отримають у червні, не внесуть принципових змін.

Проте не всі в Україні так оптимістично налаштовані. З одного боку, судова тяжба, яка тривала кілька років, завершується начебто на нашу користь. Однак коли ми зможемо поповнити держскарбницю виграними грошима невідомо. Якщо рішенням суду не передбачено штрафні санкції за затягування процесу, то російський монополіст навряд чи поспішатиме з виконанням.

Джерела: відео YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram