Гройсман особисто захищатиме бізнес
Загрузка плеера...

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман збирається захищати бізнес особисто. Голова уряду знову оголосив боротьбу із правоохоронцями, які "кошмарять" підприємців.

Так званий закон про маски-шоу, який регламентує дії силовиків під час обшуків, набув чинності ще наприкінці минулого року. Втім, відносини бізнесменів і правоохоронців досі залишаються складними.

На засіданні Кабміну міністри вирішили створити комісію, яка розглядатиме скарги підприємців. Гройсман зажадав очолити новостворений орган, аби зрозуміти, де саме "силовики заважають бізнесу вільно дихати". До складу комісії мають увійти також інші міністри і представники бізнес-асоціацій. Жодних правоохоронців, як запевнив прем'єр, там не буде.

Як саме каратимуть винних у тиску на приватні фірми, поки невідомо. Поки очільник уряду збирається публічно засуджувати тих, хто соромить погони. Для цього прем'єр пообіцяв створити публічну "сторінку ганьби".

До обговорення проблеми долучився і міністр юстиції Павло Петренко. Він запевнив, що новостворена комісія стане ефективним механізмом контролю. Додамо лишень, що саме підконтрольний Петренкові Мін'юст є лідером за кількістю скарг, які надходять до ради бізнес-омбудсмена.

Нагадаємо, закон про дотримання прав учасників кримінального провадження забороняє силовикам вилучати техніку та документи без вагомих причин або не допускати до процесу адвокатів. Крім того, правоохоронці повинні фіксувати свої дії під час обшуків на відео.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram