Генпрокурор - реформатор судів
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким оновив склад Ради з питань судової реформи. Цей орган не оновлювався вже декілька років і давно ефективно не працював. На засідання Ради майже ніхто не ходив, а ті, хто приходили, фактично не могли брати участі в голосуванні. Про це в ексклюзивному коментарі повідомила заслужений юрист України Марина Ставнійчук.

Марина Ставнійчук, заслужений юрист України:

"Те, що її оновили тільки зараз, а не оновляли актуальним чином в залежності від реформування чи оновлення керівного складу тих чи інших органів, свідчить про одне, – що ця Рада працювала абсолютно формально".

До оновленого складу Ради Президент чомусь вирішив ввести генпрокурора Юрія Луценка, який навіть не має профільної юридичної освіти. Ставнійчук стверджує, що таке рішення Порошенка взагалі смішне, оскільки прокуратура до суду, за великим рахунком, не має ніякого відношення.

На думку заслуженого юриста, якщо вже включати генерального прокурора до складу відповідної Ради, то туди ж можна обрати і голову Національної асоціації адвокатів України, за якою 40 тисяч адвокатів.

Також Ставнійчук уточнила, що формулювання "За згодою", яке вказано у документі, передбачає, що кандидат на власний розсуд розцінює свої можливості брати або не брати участь у роботі того чи іншого органу.

Тож питання про те, хто насправді радитиме, як реформувати українські суди, наразі залишається відкритим.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram