Рада розглядатиме президентський законопроект про ВАКС
Загрузка плеера...

Верховній Раді рекомендовано до розгляду президентський законопроект про вищий антикорупційний суд. Альтернативні законопроекти, подані народними депутатами, рекомендується не розглядати. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання профільного комітету парламенту з питань правової політики та правосуддя.  

Руслан Князевич, голова комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Рекомендуємо ми парламенту розглянути у першому читанні і взяти за основу саме президентський законопроект як такий, який внесено належним суб’єктом права законодавчої ініціативи".  

Голова комітету зазначив, що Венеціанська комісія не надала до проекту закону конкретних поправок. Очікується, що розгляд документу може відбутися вже першого березня.

Ігор Лапін, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, народний депутат (фракція "Народний фронт"):

Що стосується зауважень Венеціанської комісії чи рекомендацій – там немає таких критичних зауважень, які неможна правити між першим та другим читанням. Тому президентський законопроект буде внесений до зали парламенту і парламент нехай визначається".

Рішення комітету не було підтримано одноголосно.  На думку деяких народних депутатів, рекомендованим проектом закону може бути введено "фейковий" антикорупційний суд.

Руслан Сидорович, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Питання залежить від політичної волі. За що буде готова голосувати сесійна зала. За імітацію чи за справжній, жорсткий, безкомпромісний антикорупційний суд".

Нагадаємо, що міжнародні партнери з МВФ та Світового банку також надавали зауваження щодо президентського проекту закону про вищий антикорупційний суд. Зокрема, занепокоєння викликають вимоги до кандидатів, через які вкрай важко буде сформувати склад суду вчасно і імплементація закону може відкластися на невизначений термін.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram