Українські дороги стануть платними
Загрузка плеера...

У Верховній Раді прийняли законопроект, яким передбачене будівництво платних доріг. Україна гарантує виділити землі під будівництво доріг іноземними компаніями, які побудують на тих ділянках автобани.

Згідно з документом, завантаженість автомобільних шляхів повинна бути на тому рівні, який зможе забезпечити прибутковість проекту. У разі недостатнього трафіку уряд повинен компенсувати замовникові збитки із державного бюджету.

На своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури України Володимир Омелян зауважив, що існуючі автошляхи не передаватимуться в концесію. Концесійною може бути виключно нова дорога, яка пролягає паралельно до існуючої, щоб користувачі могли обирати: їхати платною дорогою чи безкоштовною.

Також у законопроекті вказано, що власниками платних автобанів протягом 25-50 років будуть лише компанії-будівельники, а вже згодом – держава. Проте, замовники зможуть і надалі збирати гроші за проїзд.

Автори законопроекту переконані, що "будівництво концесійних доріг дозволить забезпечити баланс інтересів між державою і приватним сектором, причому Україна отримає якісні автомагістралі, а інвестори – можливість реалізації додаткових інвестиційних проектів".

Джерело: відео YouTube, фото Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram