Македонія та Греція б’ють глеки через назву
Загрузка плеера...

Жителі Македонії виступають проти перейменуванням держави. Після того, як македонський прем’єр оприлюднив можливі варіанти заміни офіційної назви, тисячі людей зібралися на акцію протесту у столиці країни Скоп’є.

Активісти з національними і релігійними символами, прапорами та плакатами вимагали припинити переговори із Грецією. А також, висловилися щодо скасування угоди про добросусідські відносини з Болгарією.

Організатори протесту – Всесвітній конгрес Македонії та декілька інших об’єднань, - звинуватили владу у зраді національних інтересів. 

Водночас протестували й у Греції. Та на відміну від македонських, активісти цієї країни виступили проти використання слова "Македонія" у назві колишньої югославської республіки взагалі, адже це назва однієї з грецьких провінцій.

Раніше прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв озвучив 4 можливі варіанти перейменування держави. А саме, Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія або Республіка Македонія (Скоп'є).

Назву планують змінити заради вирішення давньої суперечки з Грецією, яка перешкоджає вступу Македонії до Європейського союзу та НАТО.

Відео: Reuters, YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram