Північна Корея заробляла на війні у Сирії
Загрузка плеера...

До хімічних атак у Сирії причетна Північна Корея. КНДР заробляла гроші в обхід санкцій, здійснюючи поставки військовим. Такого висновку дійшли експерти з Організації Об'єднаних Націй, повідомляє The New York Times.

Фахівці ООН встановили, що Дамаск і Пхеньян співпрацюють ще з 1960-х років. За сім років війни у Сирії регулярно отримували поставки з КНДР. Щонайменше 40 вантажів мали компоненти, необхідні для виготовлення хімічної зброї. Щоб обійти санкції на торгівлю, Північна Корея використовувала ланцюжок підставних компаній. КНДР також допомагала Дамаску налагодити виробництво плутонію для розробки ядерної зброї. Крім того, в доповіді ООН зазначено, що Пхеньян викрадав військові таємниці, використовуючи послуги хакерів.

The New York Times поінформував, що дослідження проводили вісім експертів з різних країн, проте навіть зібраних доказів замало, аби назвати висновки дослідників остаточними. Звіт ще не опубліковано.

У Держдепартаменті США прокоментували версію дослідників. У Вашингтоні пояснили, що Північна Корея вже давно шукає способи заробити гроші. Ці кошти потрібні Пхеньяну для розвитку своєї ядерної програми.

Джерело: відео YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram