"Юра без юросвіти" реформуватиме суди
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення восьми осіб до персонального складу Ради з питань судової реформи. Наявність у списку голів Верховного, Касаційного кримінального та Касаційного адміністративного судів питань не викликає. А от деякі інші кандидатури є досить суперечливими.

Не дуже зрозуміло, чому до Ради увійшов народний депутат Леонід Ємець, який у Комітеті з правосуддя є лише заступником голови. А от Роман Князевич, що очолює Комітет, такої честі удостоєний не був. Також можуть виникати претензії до залучення трьох іноземців – представників європейських інституцій Режі Брійя і Довидаса Віткаускаса та американця Даніеля Райана. Влада знову наступає на ті самі граблі, покладаючи сподівання на "гостей з-за бугра".

Проте найбільш обурливим є запрошення до Ради генерального прокурора Юрія Луценка. Так, саме запрошення, оскільки у всіх кандидатів є можливість відмовитися від цієї роботи. Як відомо, пан Луценко не має профільної юридичної освіти. Виникає питання: як така людина в принципі може займатися якісними змінами у судовій системі?

Окрім вісімки "реформаторів", 27 лютого Петро Порошенко також призначив двох членів Конституційного суду. Ними стали Сергій Головатий та Василь Лемак. Перший у минулому працював міністром юстиції, а також входив до складу п'ятьох скликань парламенту. Натомість Лемак політичної кар'єри не вів – він очолює одну з кафедр юридичного факультету Ужгородського національного університету.     

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram