Люди не довіряють субсидуванню в Україні, - опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

У багатьох країнах Європи споживачі отримують субсидії на свої персональні рахунки у вигляді "живих" грошей. Ними вони розраховуються за комуналку і, якщо економлять електрику або газ,  решту суми лишають собі.

У Мінсоцполітики заявили, що у нас планують впровадити монетизацію субсидій. "Живі" гроші планують впровадити тільки на обслуговування прибудинкової території, вивезення сміття (а це всього лишень 10-15% від загальної платіжки).

Журналісти NewsNetwork поцікавились думкою жителів та гостей столиці, запитавши: "Чи підтримуєте Ви ідею монетизації субсидій в Україні?"

І ось які відповіді ми отримали.

Євгенія, жителька Києва:

"Если бы все субсидианты платили добросовестно за квартплату, тогда нужно. Но под гарантию, что они не могут никуда эти деньги потратить, кроме квартплаты. Пусть они останутся, к примеру, на следующий отопительный сезон и человек ними рассчитается за отопление. Это то же самое, что и карточка киевлянина. Её можно использовать в метро и получить скидку в аптеку. Великолепно? Великолепно. А вот обналичивать её нельзя. Если её нельзя обналичить, то я поддерживаю на 100%. А если она подлежит обналичиванию, 50% субсидиантов будут тратить эти деньги на собственные нужды, и опять-таки будут страдать те, кто честно платит свои заработанные деньги".

Тетяна, жителька Києва:

"Субсидії – це взагалі… гроші відмивають собі наші шановні "діляги" та і все. Не вірю я в ті субсидії, що вони йдуть в державу і чимось допомагають. Люди дійсно на такій грані фінансовій, і багато хто зі стареньких людей взагалі не в змозі платити за квартиру. Це така певна допомога. Але держава на своєму рівні має навести з цим порядок. Треба навести порядок, якийсь облік, щоб ці кошти, які залишалися в кишені людина дійсно витратила з якоюсь певною ціллю, а не вони знову "розшарилися" десь невідомо де, як все у нас робиться. У нас же до кінця закони не приймаються чесно і прозоро, ось в чому проблема. У нас має все прописано, розраховано і хтось має конкретно за цим слідкувати, якийсь відділ".

Тетяна, жителька Києва:

"Можливо комусь необхідні будуть ці гроші, саме монетизація. Можливо, комусь вони будуть і потрібні. Якщо буде стосуватися мене, то я теж тоді не відмовлюся, якщо так буде".

Сергій, житель Києва:

"Тому що біднота така, пенсіонери ледь виживають. Звичайно потрібно, особливо пенсіонерам".

Роман, житель Києва:

"Я вважаю взагалі, що субсидії потрібно відмінити, а дати краще людям ці кошти шляхом підвищення пенсій, заробітних плат мінімальних і так далі і тому подібне".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram