Хто роздаватиме гроші на лікування українців?
Загрузка плеера...

27 лютого у Києві відбувся конкурс з обрання голови Національної служби здоров'я України. За цю посаду 14 кандидатів змагалися у три етапи. У приміщенні Головного управління державної служби вони проходили тестування, розв'язували ситуаційні завдання, після чого відбулася співбесіда із претендентами.

Анатолій Побережний, претендент на посаду голови НСЗ:

"Головний лікар приватного медичного центру, маю великий практичний досвід в галузі охорони здоров'я і певний науковий досвід. Я автор двох монографій щодо реформи охорони здоров'я та швидкої медичної допомоги у сільських районах. Взяв участь у конкурсі, тому що у декларації, запропонованій урядом, я вважаю, є багато позитивних моментів, тільки треба це реалізувати. На жаль, вони поки ще не реалізовані. Безумовно потрібні зміни до цієї декларації".

Як відомо, Національна служба здоров'я України – це новий орган. Його створюють у рамках медичної реформи. Він акумулюватиме усі гроші платників податків, виділені на систему охорони здоров’я. Крім того, відомство виступатиме замовником послуг, розраховуватиме тарифи, за якими держава платитиме за хворих, укладатиме договори про медобслуговування населення тощо. У його розпорядженні буде більше 100 мільярдів гривень щороку на оплату послуг пацієнтів. І саме від Національної служби здоров'я буде залежати, скільки коштів піде і за яким саме пацієнтом. Ось тут громадськість та чимало експертів і вбачають головний ризик.

Роман Ланський, експерт РПР з медичних питань:

"Звісно, ризики є, будь-які розподільні кошти завжди несуть певні ризики, але у цьому випадку є перевага, бо всі витрати будуть моніторитися через електронну систему охорони здоров'я. По факту все можна буде побачити. Наївно казати, що не буде жодних зловживань, що це неможливо, але тут, принаймні, ми зможемо це побачити".

Фахівці погоджуються, що потрібно змінювати механізм фінансування системи охорони здоров'я. Проте чимало з них зі скепсисом сприйняли створення такого органу. Крім того, нещодавно громадські активісти зауважували, що перелік претендентів, які мали намір поборотися за посаду голови Національної служби здоров'я, був оприлюднений менш ніж за добу до самого конкурсу. Водночас у ЗМІ були ще й повідомлення про непрозорість відбору. Наразі у громадськості є зауваження і щодо проведення одного з етапів.

Роман Ланський, експерт РПР з медичних питань:

"Найбільша проблема, яку я зараз бачу, у тому, що у громадськості не буде доступу до відповідей на ситуативні питання, які є зараз. Тестування набагато легше перевірити, тут нема великих проблем, а от почитати відповіді і побачити, за що їм поставили оцінку, це, я вважаю, найбільша проблема".

Результати конкурсу та ім'я переможця, який очолить Національну службу здоров'я обіцяють оприлюднити найближчим часом. Новостворене відомство має запрацювати в середині 2018-го року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram