Європа хоче покарати М'янму за етнічні чистки
Загрузка плеера...

У Євросоюзі хочуть ввести санкції проти М'янми. Таким чином політики збираються покарати урядовців за утиски етнічної групи мусульман рохінджа.

Міністри іноземних справ країн-членів ЄС підготували клопотання про розширення обмежень на поставку зброї до країни, а також про запровадження персональних санкцій проти політиків і військових. Звернення дипломати направили голові представництва Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріці Могеріні.

Рохінджа – це етнічна спільнота, що живе на північному заході М'янми. Представники цієї групи сповідують іслам. Тоді як більшість населення країни – буддисти. Минулого року уряд держави розпочав військову спецоперацію у районі проживання етнічної спільноти, пояснивши це боротьбою з тероризмом. Натомість рохінджа заявили, що військові знищували не групи екстремістів, а мирне населення, спалюючи села та знущаючись над місцевими. З М'янми до Бангладеш втекли майже 700 тис. осіб. Восени дві країни підписали меморандум про репатріацію біженців.

У Брюсселі наголосили, що проблеми мусульман-рохінджа не вирішені, адже мирне населення і досі потерпає від насильства. Днями міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що урядова армія знищує покинуті людьми села, аби приховати свідчення своєї жорстокості.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram