Європа хоче покарати М'янму за етнічні чистки
Загрузка плеера...

У Євросоюзі хочуть ввести санкції проти М'янми. Таким чином політики збираються покарати урядовців за утиски етнічної групи мусульман рохінджа.

Міністри іноземних справ країн-членів ЄС підготували клопотання про розширення обмежень на поставку зброї до країни, а також про запровадження персональних санкцій проти політиків і військових. Звернення дипломати направили голові представництва Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріці Могеріні.

Рохінджа – це етнічна спільнота, що живе на північному заході М'янми. Представники цієї групи сповідують іслам. Тоді як більшість населення країни – буддисти. Минулого року уряд держави розпочав військову спецоперацію у районі проживання етнічної спільноти, пояснивши це боротьбою з тероризмом. Натомість рохінджа заявили, що військові знищували не групи екстремістів, а мирне населення, спалюючи села та знущаючись над місцевими. З М'янми до Бангладеш втекли майже 700 тис. осіб. Восени дві країни підписали меморандум про репатріацію біженців.

У Брюсселі наголосили, що проблеми мусульман-рохінджа не вирішені, адже мирне населення і досі потерпає від насильства. Днями міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що урядова армія знищує покинуті людьми села, аби приховати свідчення своєї жорстокості.

Загрузка...