Не варто будувати ілюзій щодо розвитку відновлюваної енергетики, – expert view
Загрузка плеера...

27 лютого в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – експерт інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork прокоментував членство України у Міжнародній організації з розвитку відновлюваної енергетики. На думку експерта, участь в асоціації дає шанс налагодити співпрацю з країнами, які розвивають цей напрям, залучити компанії, проводити переговори на державному рівні та домовлятись про кредитування, але ключова робота має бути проведена з боку держави.

Юрій Корольчук, експерт інституту енергетичних стратегій:

"Не варто будувати великих ілюзій та очікувань від членства у Міжнародній організації "IRENA". Вона об’єднує країни, які зацікавлені у розвитку відновлюваної енергетики, а членство у цій організації дає можливість залучати компанії та країни до проектів сонячної, вітрової енергетики, які реалізовуються в Україні. Це також дає можливість для всіх інших учасників цієї організації приводити в Україну дешеві кредити.

Не варто будувати ілюзій, що ми протягом наступних 5 років матимемо можливість отримати ці кредити та реалізувати їх, тому що для цього потрібна не лише участь в організації, а цілеспрямована робота держави на рівні уряду та Президента щодо забезпечення повноцінної підтримки ринку відновлюваної енергетики. Як це не парадоксально, але участь в організації має стояти паралельно із розвитком традиційної електроенергетики, тому що є певна рівновага та баланс, який потрібно дотримувати з використанням сонячної, вітрової енергетики разом із ядерною, вугільною та гідроелектростанцією.

На сьогоднішній день жодна країна світу, яка використовує відновлюване джерело енергії, що розвивається останні 20-30 років, не може повноцінно та безкінечно використовувати цей ресурс. Тому участь в асоціації дає шанс налагодити співпрацю з країнами, які розвивають цей напрям, залучити компанії, проводити переговори на державному рівні та домовлятись про кредитування. Можливо, це також дасть поштовх до розвитку не лише відновлюваної енергетики, а і модернізації ліній електропередач, пільгових кредитів для населення та встановленню приватних сонячних й вітрових електростанцій, але ключова робота має бути проведена з боку держави".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram