Проти корупції: Бухарест вийшов на протест
Загрузка плеера...

У Румунії знову розпочались масові протести. Цього разу громадяни стали на захист національного антикорупційного управління. У Бухаресті і трьох інших великих містах пройшли демонстрації. Акція у столиці зібрала понад чотири тисячі громадян.

Люди вимагали звільнити міністра юстиції Тудорела Тоадера. Перед цим чиновник заявив, що хоче відправити у відставку очільницю антикорупційного відомства Лауру Ковеши. В уряді пояснили, що жінка провадить надто авторитарну політику, нехтує рішеннями парламенту та порушує конституцію. Щоправда, протестувальники впевнені, що насправді урядовці керуються іншими міркуваннями.

Люди вважають, що влада хоче обмежити повноваження правоохоронців і замінити голову антикорупційного управління на більш лояльну особу. Така версія видається досить реалістичною з огляду на те, що значна кількість чиновників від керівної партії є фігурантами корупційних проваджень.

Учасники акцій протесту вважають, що дії політиків шкодять боротьбі з корупцією. Протестувальники побоюються, що це зіпсує європейський імідж держави.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram