У Міноборони брешуть про самогубства
Загрузка плеера...

У Міністерстві оборони брешуть про кількість самогубств серед військовослужбовців. Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. Посадовець оприлюднив статистику суїцидів. За неповних два місяці цього року 16 військовослужбовців наклали на себе руки.

Переважна більшість самогубць – це хлопців 20-23 років. Анатолій Матіос вважає, що причина ситуації – несвоєчасне виявлення посттравматичного синдрому. Державна програма реабілітації військових не виконується належним чином. За інформацією військової прокуратури, минулого року необхідні послуги отримали менше 1% учасників АТО, хоча проходження реабілітації є обов'язковим.

При цьому на виконання програми у бюджеті закладено більше грошей, ніж минулого року. Щоправда, Матіос визнав, що значні обсяги фінансування не завжди означають якісну роботу чиновників. Прокурор анонсував масштабну перевірку виконання програми психологічної реабілітації. Крім того, правоохоронці мають дослідити, як саме відбувається соціальна і професійна адаптація учасників АТО.

Матіос вже говорив про катастрофічно високий рівень суїцидів в армії. Втім, минулого тижня начальник управління морально-психологічного забезпечення Міноборони Грунтковський заявив, що кількість самогубств залишається на такому ж рівні, що й торік. У міністерстві відмовились називати конкретні цифри, пославшись на те, що доступ до такої інформації обмежено.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram