Цього тижня Рада планує взятися за Гонтареву
Загрузка плеера...

Ключове кадрове питання у Верховній Раді цього тижня – призначення нового керівництва НБУ. Про це під час погоджувальної ради голів фракцій та комітетів заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Кадрове питання, яке займе близько 1,5 години часу, буде об’ємне і ми його будемо проходити по повній процедурі. І тому є велике прохання, щоб завершити політичні консультації. Я знаю, що комітет рекомендував, щоб всі фракції зустрілися з кандидатом на голову Національного банку. І до четверга буде змога завершити політичні консультації, щоб ми могли вийти на голосування і на позитивне рішення".

Голови фракцій "РПЛ" та "Батьківщина" заявили, що за призначення Якова Смолія новим головою Нацрегулятора голосувати не будуть. Політики вимагають, щоб чинна голова НБУ Валерія Гонтарева, яка з травня минулого року перебуває у відпустці, відзвітувала перед Верховною Радою.

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"Звільнення Гонтаревої – це не сьогодні на порядку денному стоїть – про це щонайменше два роки йдеться. І якщо її будуть звільняти – щоб не сталося так, що вона спокійно пішла собі у відставку і зайняла посади десь за межами України, де її будуть прикривати ті, кому вона в тому числі створювала тут надприбутки "на горі" України. Тому ми вимагаємо звіту Гонтаревої в парламенті, ми вимагаємо створення тимчасової слідчої комісії про діяльність Гонтаревої. Ми вимагаємо розслідування її діяльності і притягнення її до кримінальної відповідальності".

Нагадаємо, що у минулому скликанні Верховної Ради фракція "Батьківщина" допомогла голосами під час призначення Гонтаревої на посаду голови НБУ. Серед депутатів, які натиснули кнопку "за" – і чинний заступник голови фракції Сергій Соболєв. Загалом пропозицію Президента призначити Гонтаерву керівником Нацрегулятора тоді підтримали 395 народних депутатів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram