Команда Гонтаревої не віддасть НБУ в чужі руки
Загрузка плеера...

Відпустка голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, яка уже 9 місяців не з'являється на робочому місці, не вписується у жодні норми трудового законодавства нашої держави. Так вважає екс-заступник голови НБУ Ярослав Солтис.

Ярослав Солтис, екс-заступник голови НБУ:

"Головне завдання голови Національного банку України – забезпечити стабільність гривні і стабільність банківської системи. Чого не зробила попередня голова НБУ, яка порушила трудове законодавство і незаконно гуляє. Її, відповідно до нашого законодавства, повинні були звільнити за прогули. Нема в українському законодавстві дозволу на гульню 9 місяців головного керівника банківської системи України".

Хоча народні депутати вже вкотре почали вимагати звіту очільниці Нацбанку у парламенті, експертам мало віриться, що це відбудеться.

Всеволод Степанюк, економіст:

"Фракции могут стать "в позу" и сказать, что пока Гонтарева не отчитается, мы никаких решений принимать не будем. Поэтому назначат ли Смолия и уволят ли Гонтареву в четверг – это большой вопрос".

Серед кандидатур на посаду голови НБУ наразі розглядають лише одну – чинного виконувача обов'язків Якова Смолія. Однак, як зауважують фахівці, хоча він і хороший спеціаліст, це все одно людина з команди Гонтаревої. Тому, в разі погодження його кандидатури, суттєвих змін у роботі й політиці НБУ очікувати не варто.

Всеволод Степанюк, економіст:

"Смолий, если посмотреть его послужной список и биографию, является неплохим специалистом. Человек всю жизнь проработал в банковской сфере. Но есть правило: если вы поставите хорошего специалиста и заставляете его идти в неправильном направлении, то вы будете усугублять свои проблемы. То есть, хороший специалист будет качественно выполнять чьи-то распоряжения. Этот человек – из команды Гонтаревой и, скорее всего, будет выполнять распоряжения Президента".

Водночас, як зауважують експерти, непроходження кандидатури Якова Смолія на посаду голови Національного банку України буде особистою іміджевою втратою Президента.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram