Пенсії більшості українців досі мізерні
Загрузка плеера...

За рік пенсії українців зросли в середньому майже на третину (35,7%). Про це йдеться у річному звіті Пенсійного фонду України.

Таке, на перший погляд, значне зростання у грошовому еквіваленті склало аж 652 гривні. І станом на 1 січня поточного року розмір середньої пенсії склав 2 480 гривень, а мінімальної за віком - 1 452 гривні. Остання - зросла трохи більше ніж на 16%.

Зростанню посприяли два чинники: зміна прожиткового мінімуму у травні минулого року, а також розрекламоване урядом осучаснення пенсій, яке відбулося у жовтні 2017-го.

Попри таку надбавку до виплат, за рівнем доходів населення, Україна досі перебуває у списку бідних держав. Це підтверджує статистика ООН, відповідно до якої майже 60% нашого населення  живуть за межею бідності. Тобто витрачають менше 5-ти доларів або 135 гривень на день і, відповідно, 150-ти американських "зелених" або 4-х тисяч гривень на місяць.

Відповідно до звіту Пенсійного фонду, майже 10 мільйонів пенсіонерів України із понад 11-ти отримують виплати менше 4 тисяч гривень. Тобто переважна більшість громадян нашої держави, які перебувають на заслуженому трудовому відпочинку, живуть за межею бідності.

При цьому, як неодноразово наголошували експерти, розмір пенсійних виплат в Україні, як і зарплат, досі залишається одним із найнижчих, принаймні у Європі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram