Трагедія не об'єднує українців і поляків
Загрузка плеера...

На Львівщині польська делегація провела жалобні заходи до 73-ї річниці трагедії в селі Гута Пеняцька, яка сталася 28 лютого 1944 року. Тоді нацисти вбили понад тисячу мирних жителів.

Під час вшанування пам'яті загиблих, Голова канцелярії президента Польщі Адам Квятковський, виступив від імені Анджея Дуди. У промові йшлося про те, що цей злочин був скоєний не лише нацистами, а й українськими солдатами і поліцейськими на службі Третього рейху та українськими націоналістами.

Дуда наголосив, що поляки прагнуть до добрих стосунків з українцями, але майбутнє треба будувати "на основі істини, а не брехні".

Нагадаємо, в України та Польщі останнім часом загострилися відносини через розбіжності в тлумаченні історичного минулого. Зокрема, поляки прийняли закон про Інститут національної пам'яті. У документі йдеться про запровадження кримінальної відповідальності за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Також у законі передбачено покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів".

Документ викликав шквал критики не лише з боку української влади, а й Ізраїлю та США.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram