Главі Китаю готують довічне правління
Загрузка плеера...

На з'їзді Комуністичної партії Китаю у жовтні минулого року глава країни Сі Цзіньпін отримав абсолютний авторитет, а його ідеї були прописані у конституції, нарівні з тезами Мао Цзедуна. Вже тоді у західних ЗМІ почали говорити про те, що це був далеко не останній крок на шляху до укріплення влади політика. Чутки підтвердилися 25 лютого. Компартія виступила з ініціативою скасувати обмеження на термін правління Сі.

Згідно з чинним законодавством, Цзінпінь має покинути президентський пост у 2023 році. Проте центральний комітет правлячої політичної сили хоче внести зміни до конституції, аби глава держави міг правити і надалі. Офіційно про це має буде оголошено у понеділок під час засідання ЦК у Пекіні. А поправки в основний закон можуть ухвалити вже 5 березня на Всекитайських зборах народних представників.

Сі Цзіньпін прийшов до влади у 2013 році і одразу ж розгорнув у країні жорстку антикорупційну кампанію. Експерти відзначають, що за час його правління у Китаї спостерігається зростання націоналістичних настроїв та певне придушення громадянських прав та свобод.             

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram