Українці не хочуть працювати на державу за 20 тисяч
Загрузка плеера...

42 мільйони гривень витратила Україна на запуск ще одного абсолютно нового відомства європейського зразка. Йдеться про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

Антон Янчук, голова Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами:

"У 2017 році весь бюджет агентства склав 42 млн грн. У порівнянні з аналогічними установами (НАБУ, НАЗК) це досить скромні суми. Але я переконаний у тому, що головна причина – вади регулювання для створення органів, а не бюджет. Такого бюджету було достатньо, щоб почати працювати. Ми називаємо його бюджетом запуску. Це у жодному випадку не бюджету розвитку. Бюджет розвитку агентства об'єктивно має бути іншим".

Нагадаємо, що офіційно започатковане відомство було майже два роки тому 2016-му. Однак, практичну діяльність АРМА розпочало лише наприкінці 2017-го. Ключові функції нового відомства - розшук майна та активів за запитами правоохоронних органів. Серед повноважень також управління майном, арештованим у рамках кримінального провадження. Однак, як зауважив сам голова Нацагентства Антон Янчук, для такої роботи в АРМА недостатньо кваліфікованих спеціалістів. Наразі штат недоукомплектований майже на половину. Конкурс на вакантні посади в агентстві триває.

Антон Янчук, голова Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами:

"Це має бути людина з кваліфікацією в царині фінансової розвідки, економічної безпеки, з експертизою у сфері корпоративного управління, з навичками арбітражного керуючого, з навичками та знаннями слідчого в царині розслідування економічних злочинів. Не було б зайвим мати навички роботи в області примусового виконання судових рішень, у сфері колекторської діяльності. Людина має бути свідома новітніх ІТ-технологій, бо розшук здійснюється без оперативно-розшукових засобів, інструментами доступу до баз даних. До всього цього бажано такій особі володіти англійською, а краще ще й французькою мовами. При всьому цьому така людина має бути готовою працювати на державній службі у немілітарізованому органі, протидіяти недобросовісним учасникам нашого суспільства  приблизно на 20 тис. грн на місяць зарплати".

За словами Янчука, наразі агентство розглянуло 69 звернень від різних правоохоронних органів України щодо майже 800 фізичних та юридичних осіб. Також Генеральна прокуратура України передала в управління АРМА 125 об'єктів. Від продажу арештованого автопарку на рахунках відомства наразі 2,5 мільйони гривень.

До кінця року Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами планує отримати доступ до більшості баз даних в Україні, яких налічується майже три сотні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram