У ненависне 23 лютого В'ятрович склав звіт
Загрузка плеера...

23 лютого Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відзвітував про роботу підпорядкованого йому відомства. Доволі символічно, що прес-конференція головного декомунізатора країни припала саме на таку ненависну для історика дату.

Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті:

"Гасло під яким ми працюємо: повертаємо історію людям, повертаємо людей до історії. У 2017 році ми зосередилися на іншому напрямку роботи: поширення інформації про наше минуле, популяризація української історії у першу чергу XX століття. Ця інформаційно-просвітницька робота, яка була спрямована на поширення інформації про події та певних осіб, викликала резонанс в нашій країні, але і занепокоєння у наших сусідів".

Говорячи про підсумки роботи за минулий рік, Володимир В’ятрович не міг не згадати про результати масштабної декомунізації. Як відомо, в Україні вже перейменовано майже тисячу населених пунктів, приблизно 52 тисячі вулиць та демонтовано 2,5 тисячі пам'ятників. Наступним етапом у цьому напрямку, над яким працює директор Українського інституту національної пам’яті, є державний календар. 

Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті:

"Ще один законопроект, який нами було підготовлено, який минулого року викликав найбільше збурення, зацікавлення і обговорення "Про державні та інші свята, пам'ятні дати та скорботні дні". Завдання, яке ми ставили перед собою, готуючи цей закон, упорядкувати державний календар, яким користуються нині українці, зважаючи на те, що існуючий календар – хаотичний, має ще радянські дати, нові національні дати, релігійні і так далі. На жаль, цей закон досі не погоджений з Міністерством культури. Громадське обговорення було дуже активним. Ми отримали 670 звернень щодо цього закону. Це обговорення не змінило нашої думки в необхідності цього закону".

Відтак, Володимир В’ятрович заявив, що наразі триватимуть консультації з Міністерством культури, щоб якомога швидше цей законопроект потрапив на голосування до парламенту. Крім того, за словами історика, і назва самої Верховної Рада є радянською спадщиною. На думку В’ятровича, це питання "потребує якихось дискурсів та обговорень".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram