Кір уже вбиває, а вакцини ще в дорозі
Загрузка плеера...

Місцева влада отримає вакцини від кору 26 лютого. Про це заявила очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун. При цьому ситуація з рівнем захворюваності серйозно ускладнилась ще два місяці тому. Виконувачка обов'язків міністра пояснила, що препарати закупали через ЮНІСЕФ – структуру, що опікується інтересами дітей.

У МОЗі стверджують, що лише у двох регіонах були проблеми з вакцинами КПК (від кору, паротиту і краснухи). Це Одеська і Закарпатська області. На Одещину передавали препарати із Запоріжжя. На Закарпатті ж, за словами Супрун, брак препаратів виник через те, що чиновники не змогли розмитнити угорську вакцину. Щоправда, губернатор області Геннадій Москаль стверджує, що місцева влада вже вирішила проблему, так і не дочекавшись допомоги від міністерства. ЗМІ повідомили, що очільник Закарпатської облдержадміністрації порекомендував голові МОЗу знайти засіб "від дрімучої некомпетентності, непрофесіоналізму й неадекватності", і не поширювати неправдиву інформацію.

Тим часом Уляна Супрун запевняє, що українцям вистачить закуплених вакцин, адже у травні партнери мають передати додаткову партію препаратів.

Відзначимо, що хвороба поки не відступає. На Прикарпатті до медиків з підозрою на кір звернулись близько 1300 осіб. Найбільша кількість захворювань припала на Одещину. Днями в області було зафіксовано кілька дитячих смертей.

Минулого року наша країна опинилась у трійці лідерів серед країн Європи за кількістю захворювань на кір.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram