ЄС вимагає повернути гроші за облаштування кордону
Загрузка плеера...

У Європейському союзі остаточно підтвердили зупинку проекту з модернізації контрольно-пропускних пунктів на українському кордоні. Про це повідомила представниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич.

Брюссель відмовився від КПП на кордоні з Румунією, Словаччиною та Угорщиною, а також від трьох пунктів пропуску між Україною і Польщею. Таке рішення у Євросоюзі пояснюють зволіканням українських чиновників.

Спільний проект, що передбачав осучаснення шести КПП на кордоні з Євросоюзом, запустили чотири роки тому. Займатися удосконаленням пунктів пропуску мала Державна фіскальна служба. Проте, попри фінансові вливання з Брюсселя, ДФС так і не впоралась зі своїм завданням. Крім того, партнерів занепокоїли помилки і збільшення видатків українськими підрядниками. Зрештою, корупційні ризики змусили партнерів відмовитись від подальшої співпраці з Україною.

На модернізацію КПП Брюссель мав виділити понад 29 млн євро, 10 мільйонів Україна вже отримала. При цьому за чотири роки на реалізацію проекту було витрачено лише 20% цих грошей. У Євросоюзі вимагають, щоб Київ повернув невикористані 8 млн євро.

У ЄС додали, що рішення про зупинку співпраці з Україною остаточне. Крім того, Брюссель вирішив зупинити фінансування проекту з переоблаштування ІТ-інфраструктури Держприкордонслужби.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram