За домашнє насилля притягнуть лише через рік
Загрузка плеера...

В Україні дуже високий рівень домашнього насильства. Про це заявили представники міжнародної правозахисної організації Amnesty International Ukraine. За словами експертів, у нашій державі збільшується кількість звернень у поліцію через випадки домашнього насильства. Однак серйозних кроків із боку держави задля зміни ситуації досі немає.

Оксана Покальчук, директор Amnesty International Ukraine:

"Що ми маємо наразі: за два закони проголосовано, але вони набувають чинності через рік. Чому треба ще цілий рік чекати? І ми задаємося питанням: скільки ще жінок і дітей постраждає за цей час від відсутності захисту з боку держави. Ми продовжуємо закликати ратифікувати Стамбульську конвенцію, оскільки сама по собі ратифікація конвенції – це крок, щоб показати, що ми готові справді боротися із випадками домашнього насильства і захищати жінок і дітей без будь-якої дискримінації".

За офіційною статистикою, від домашнього насильства в Україні потерпають сотні тисяч людей. Це лише ті, хто звернувся до поліції щодо такого правопорушення. Як зауважують правозахисники, це тільки 10% від тих, хто стикнувся з цією проблемою. Реально кількість таких випадків у рази більша.

Наразі в Україні уже набув чинності закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Документом визначенні суб'єкти, які мають працювати в цій сфері, а також їхні зобов'язання та функції. Крім того, у законі прописано права постраждалих та спеціальні заходи, яких держава має вживати для припинення насильства в сім'ї.

Зараз правозахисники наголошують на необхідності внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. За них минулого року проголосував парламент, а у січні 2018-го документ підписав Президент. Однак, почнуть діяти ці зміни лише через рік.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram