Україна вдвічі менше бореться з корупцією
Загрузка плеера...

У 2017 році Україна піднялася на позицію вище у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції". Проте водночас, порівняно із 2016 роком, вдвічі зменшилася динаміка росту нашої держави.

У доповіді міжнародної антикорупційної мережі сказано, що "Україна здобула 30 балів зі 100 можливих і посіла 130 зі 180 місць. Це на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж минулоріч".

У Transparency назвали рушії росту, зокрема, початок роботи НАБУ і САП, продовження роботи реєстру електронних декларацій, функціонування реформи державних закупівель, обов’язкове використання системи ProZorro, реформу ринку газу та кроки з дерегуляції.

Представники організації також зазначили, що в Україні знизився рівень корупції у поліції та зменшилося бізнес-хабарництво.

А от про причинами падіння динаміки зростання країни вважають "нестачу політичної волі керівництва держави до рішучої боротьби з корупцією та низький рівень довіри до українських судів та прокуратури".

Автори дослідження наголосили, що однією із головних проблем України залишається корупція, оскільки минулорічні рекомендації організації офіційний Київ реалізував лише частково. Зокрема, у звіті згадано про Вищий антикорупційний суд, створення якого зупинилося на етапі подання Президентом законопроекту, який суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Не забули у Transparency International і про аудит оборонних закупівель, який досі не відбувся і необґрунтовано засекречений.

У звіті сказано й про те, що у 2017 часто намагалися обмежити незалежність новостворених антикорупційних органів та було багато випадків тиску на медійників, громадських активістів, які працюють у сфері протидії корупції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram