За рік Україну покинули понад 1 млн людей
Загрузка плеера...

Україну за рік покинули понад 1 млн людей. Щомісяця за межі нашої держави виїжджає близько 100 тис. громадян. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, за кордон уже їдуть не тільки тому, що там значно вищі зарплати. Люди звертають увагу й на рівень життя та майбутні перспективи. Виїжджають цілими родинами. Діти з України навчаються у школах та університетах інших держав. Більшість із цих дітей планує будувати свою кар'єру не на батьківщині.

Серед причин міграції Клімкін називає й укладення Угоди про асоціацію з Євросоюзом та введення безвізового режиму. Це, здавалося б, позитивні зміни, та фактично вони можуть нести певні ризики для нашої держави.

Експерти ж стверджують, що чинна влада зможе призупини трудову міграцію тільки в тому разі, якщо створить кращі умови життя для населення України.

Олександр Пасхавер, економіст:

"Может, если оно станет более дееспособным и жизнь станет лучше. Иначе – нет. Второй вариант – это закрывать границы. Никаких других форм, кроме как улучшать жизнь, а разница настолько велика, что, несомненно, в ближайшее время этот процесс должен длиться. Есть законы, которые позволяют естественным образом замедлять этот процесс. В том смысле, что если у нас не будет хватать рабочей силы, то цена рабочей силы повысится, несомненно. Но это до определенных пределов, потому что цена рабочей силы не может повышаться в стране, где низкая эффективность труда".

Нагадаємо, раніше у Державній службі статистики України повідомлялося, що минулого року за кордоном побували понад 26 мільйонів українців. В основному люди виїжджають до Польщі, Росії та Чехії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram