Монетизація субсидій Україні поки що не світить
Загрузка плеера...

Українські експерти доволі скептично ставляться до заяв представників влади щодо впровадження монетизації субсидій найближчим часом. На думку фахівців, спочатку необхідно ввести загальне декларування осіб, які хочуть отримувати державну допомогу в погашенні боргів за комунальні послуги.

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру

Пока не запустить это декларирование и не начать "живыми" деньгами платить субсидии, ничего не сработает. Но, сразу говорю, пока используются зачеты, есть возможность хорошо воровать деньги из НАК "Нафтогаз". Если будут "живые" субсидии, из НАК "Нафтогаз" воровать будет сложно. Ну потому что смотрите, деньги приходят к вам на счет. С вашего счета украсть деньги сложновато... А вот когда сразу по кругу из бюджета идут в НАК "Нафтогаз", оттуда воровать проще.

Експерти припускають, що процес переходу України на повну монетизацію субсидій розпочнеться у кращому випадку в 2019 році. Така затримка пов’язана з низкою проблем, пов’язаних зокрема і з тим, що насправді субсидії не виплачують людям, які їх потребують, а перераховуються з бюджету держави постачальникам житлово-комунальних послуг.

Геннадій Рябцев, провідний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень

"Усі постачальник житлово-комунальних послуг малюють мертві душі, які немовби отримують всі ці субсидії. Вони постійно завищують власні затрати, використовуючи всі можливі згадки і про інфляцію, і про девальвацію, і про зростання вартості, наприклад, газу, електричної енергії та будь-яких інших ресурсів, адже чим більші затрати, тим більше їм перераховується грошей з державного бюджету".

Тож постачальники не зацікавлені в скороченні власних затрат так само, як і споживачі - в економії світла, газу чи тепла…

За інформацією Державної служби статистики, наразі дотації отримують 59% населення України. Усі інші не тільки оплачують свої, а й компенсують затрати субсидіантів… Як наслідок – формується заборгованість. Фахівці стверджують, що наразі її сума перевищує 30 млрд грн.

Тарас Галайда, провідний аналітик ГО "Публічний аудит"

Система монетизации является индикатором, она выведет на поверхность все те проблемы, которые существуют в этой сфере. У нас тарифы не сбалансированы, они не соответствуют доходам. Пока большая часть населения, хотя бы 80%, не сможет самостоятельно оплачивать свои жилищно-коммунальные услуги, никакая монетизация, никакая система субсидий просто невозможна.

У засобах масової інформації та соцмережах активно обговорюється заява Кабміну щодо монетизації пільг та субсидій з оплати за утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території та вивозу сміття.

Експерти вважають, що пропонована урядовцями сума відшкодування відносно незначна, тому розцінюють це нововведення як передвиборний хід. А нинішню систему субсидування називають недієздатною.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram