Корупцію в Україні годує війна
Загрузка плеера...

За останні роки основним джерелом корупції в Україні стала війна. Таку тезу опублікували у матеріалі американського видання New York Times.

Дослідники відзначили, що основним джерелом збагачення олігархів часів Віктора Януковича була газова сфера. Проте з 2014 року ця галузь стала більш прозорою завдяки діям нової влади. Зокрема, йдеться про зменшення залежності від російського "Газпрому" і реорганізацію національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Проте за цей період з'явились нові перспективи для недобросовісних чиновників. За три роки вдвічі зросли витрати на оборону і безпеку країни. Зараз на військову сферу витрачають близько 6 млрд дол. Корупційні ризики підвищено, адже значна частина витрат захищена від перевірки грифом секретності.

New York Times назвали символом корупції три вілли на південному узбережжі Іспанії, що належать першому заступнику парламентської фракції БПП Ігорю Кононенку та заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському та чинному президенту України Петру Порошенку.

Відзначимо, зараз Національне антикорупційне бюро України розслідує кілька епізодів, до яких причетні посадовці державного концерну "Укроборонпром".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram