У Києві показали проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні
Загрузка плеера...

Робота архітекторів зі Львівщини перемогла у міжнародному конкурсі проектів Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності.

Євген Нищук, міністр культури України:

"Ми віддали перевагу практично одноголосно усім складом журі цьому проекту. На наш великий подив переможцями стали у співавторстві Львівська студія Ірина Волинець і Марія Процик".

Міжнародний архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні оголосили наприкінці минулого року 23 жовтня. Загалом було подано 65 заявок із 12 країн. З 15 лютого стартувало громадське обговорення 9-ти робіт із різних країн світу. До підбиття підсумків та визначення переможців проекти були представлені анонімно. Імена трьох найкращих стали відомі лише після оголошення результатів.

Євген Нищук, міністр культури України:

"Конкурс, який був проведений і організатором, Міністерством культури, як замовником, і музеєм, як замовником, спільно з родинами Героїв Небесної Сотні, з міжнародними експертами, з українськими архітекторами, громадськістю взагалі, це перший прецедент в історії України. Це перший конкурс, який провела на такому рівні через тендер обрана міжнародна компанія, це міжнародний архітектурний конкурс, проведений за всіма нормами європейських світових практик".

Друге та третє місце посіли роботи німецьких архітекторів із Гамбурга та Дрездена відповідно. Кожному з лауреатів передбачена винагорода. Переможці з України отримають 672 000 гривень; учасники із Гамбурга – 416 000, винагорода для авторів проекту, що посів третє місце, склала 272 000 гривень.

Робота Ірини Волинець і Марії Процик сподобалася журі своєю зональністю.

Бенжамін Хоссбах, організатор конкурсу (Німеччина):

"Це проект-переможець конкурсу. Його ідея більш спокійна та врівноважена. Вона полягає у поділі простору на два світи, дві різні атмосфери. За задумом авторів проект є поєднанням суму, скорботи з позитивним духом свободи.Територія Майдану має стати єдиним простором без бар'єрів, який поєднує героїчне минуле і світле майбутнє".

Цей Меморіальний комплекс має стати простором, що відображає нелегкий шлях боротьби українців за свободу та незалежність. Тому він має зиґзагоподібну форму. За задумом, з боку Майдану та вулиці Хрещатик розташують меморіальну стелу. Вона врізатиметься у пагорб. На вертикальних плитах будуть викарбувані імена Героїв Небесної Сотні. По обидві сторони алеї планується висадити 107 лип на згадку про кожного загиблого учасника Революції Гідності. На пагорбі біля Жовтневого палацу буде зелена зона. У найвіддаленішій її частині створять місце тиші та мовчання. У місці між майбутнім Музеєм Революції Гідності та Міжнародним Центром Культури та Мистецтв заплановано облаштувати сад. Зараз одна із ключових задач – інтегрувати архітектурний проект в реальний простір.

Володимир Бондарчук, Голова ГО "Родина Героїв Небесної Сотні:

"Цей проект, звичайно, має деякі недоліки. Ми будемо говорити з переможцем про можливість доопрацювання. У рекомендаціях журі для переможця будуть поради, що ми маємо зберегти це місце. Тому що наразі, за результатами розслідування, у нас є точні координати загибелі кожної людини. Ми будемо просити авторів інтегрувати це, зберегти автентичну бруківку, інтегрувати ті речі, які вже стали традиційними. Я сприймаю цей проект, як базовий".

Наразі з 20 до 25 лютого громадяни можуть надсилати свої пропозиції щодо удосконалення проекту-переможця. Загалом у конкурсі визначено дві номінації: "Меморіал Героїв Небесної Сотні" та "Музей Революції Гідності". Результати конкурсу стосовно останнього мають оголосити влітку 2018 року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram